ИНФОРМАЦИОННА СИСТЕМА ЗА УПРАВЛЕНИЕ И НАБЛЮДЕНИЕ НА СТРУКТУРНИТЕ ИНСТРУМЕНТИ
НА ЕС В БЪЛГАРИЯ
Информацията е актуализирана на: 01.04.2020 Всички стойности са в лева.
Ръководство
Е-услуги
СФ на ЕС
За системата
Публична информация/
Проекти/
Списък проекти/
Оперативни програми
Транспорт
Околна среда
Регионално развитие
Конкурентоспособност
Техническа помощ
Развитие на чов. ресурси
Административен капацитет
Райони за планиране
Международен
Северозападен
Северен централен
Североизточен
Югозападен
Южен централен
Югоизточен
Организации
Бенефициенти
Партньори
Изпълнители
Проекти
Списък на проектите
Търсене
Разширено търсене
Речник
Речник на съкращенията
Справки
Справки публичен модул
Оперативна програма:
Всички
Район за планиране:
Всички
Обобщена информация
Идентификация
Описание
Партньори
Индикатори
Обобщена информация
Идентификация
Номер на проект от ИСУН:
BG051PO002-1.1.01-0001-C0001
Номер на проект:
К07-11-1/23.11.2007
Наименование:
Разработване и прилагане на Единна методология за функционален анализ на административните структури
Бенефициент:
Министерство на държавната администрация и административната реформа
Източник на финансиране:
ЕСФ ==>
Оперативна програма "Административен капацитет"
Дата на решение на договарящия орган:
21.12.2007
Начална дата:
27.12.2007
Дата на приключване:
20.03.2009
Статус:
Приключен
Място на изпълнение:
България
Описание
Описание на проекта:
Създаване на устойчив административен капацитет за постоянна оценка на релевантността, ефективността и ефикасността на функциите и структурата на държавната администрация. Създаване на надежден и адаптивен инструментариум за провеждане на функционален анализ. Създаване на експертен капацитет за прилагане на функционалния анализ. Създаване на нормативна и организационна рамка за задължително прилагане на функционален анализ.
Дейности:
Изготвяне на техническо задание за възлагане изпълнението на дейности от проекта по ЗОП Изготвяне техническо задание, което ще се използва в процедурата по възлагане по реда на ЗОП изпълнението на основните дейности по проекта, свързани с Единната методология за провеждане на функционален анализ в държавната администрация и на Наръчник за нейното прилагане (дейности 3, 4, 5, 6 и 7).
Изготвяне на два вида документации за провеждане на процедури по ЗОП два вида документации за провеждане на процедури по ЗОП
Анализ на законодателството относно организационното структуриране на българската администрация В рамките на дейността ще бъде анализирана регламентацията за организационното структуриране на администрацията в общи и специални закони, както и в подзаконови нормативни актове, които се отнасят за всички административни структури – напр. Наредбата за прилагане на Единния класификатор на длъжностите в администрацията. Също така ще се извърши анализ на устройствени правилници на централни и териториални администрации при очертаване на общите и специфичните дейности при тяхното структуриране.
Анализ на влиянието на членството в ЕС върху функционирането и организационното структуриране на националните администрации реглед на законодателството и политиките на държави-членки на ЕС, с оглед прилагане на общите принципи на европейското административно пространство и политиките, свързани със създаване на устойчиви механизми за добро управление • анализ на потребностите на националните администрации, свързани с членството в ЕС, които влияят върху националните административни структури • ще бъде направен и анализ на тенденциите за сближаване на организационните модели на административните структури в държавите-членки на ЕС • анализ на проведени функционални анализи в държави-членки на Европейския съюз.
Разработване на Единна методология за провеждане на функционален анализ в държавната администрация и на наръчник за нейното прилагане Целта на тази дейност е да се създаде Единна методология и Наръчник за нейното прилагане, които съдържат механизма за извършването на функционален анализ, за да може той да се провежда в бъдеще системно по отношение на различни административни структури.
Практическо прилагане на Единната методология за провеждане на функционален анализ в административни структури на централно, регионално и местно ниво и провеждане на обучение Основното съдържание на тази дейност е практическото провеждане на всички етапи от функционалния анализ в администрациите – анализ на релевантността на функциите, анализ на ефективността на функциите и анализ на ефикасността на функциите. Особено внимание ще бъде отделено на изготвянето на предложения за оптимизиране на структурата и функциите във всяка администрация и на план за действие за тяхното изпълнение. С оглед създаването на капацитет за бъдещо прилагане на функционалния анализ ще бъдат обучени 50 служители за извършване на функционални анализи в държавната администрация, при използване на платформа за електронно обучение за извършване на функционален анализ.
Разработване на предложения във връзка с прилагането на функционалния анализ в държавната администрация Дейността е свързана с разработване на предложения за нормативни промени, които да гарантират прилагането на предварителен функционален анализ като задължителен елемент от процеса на организационното структуриране и реорганизиране на администрациите. Също така ще бъде разработен план за действие за въвеждане и прилагане на системен подход при използването на функционалния анализ, както по отделни видове административни структури, така и по секторни политики.
Популяризиране на Единната методология и резултатите от прилагането на функционалния анализ в държавната администрация Целта на тази дейност е да доведе до знанието на по-голям брой лица на всички нива в администрацията и извън нея основната цел на функционалния анализ и способите за неговото провеждане.
Представяне на резултатите от дейностите по проекта Конференция за представяне на резултатите от анализа на законодателството относно организационното структуриране на българската администрация и от анализа за влиянието на членството в ЕС върху националните администрации Дискусионен форум за представяне на Единната методология за провеждане на функционален анализ Заключителна конференция за представяне на резултатите от проекта
Извършване на външен одит на проекта Дейността е задължителна.
Партньори
Партньори:
Изпълнители:
Финансова информация
Одобрен бюджет БФП:
2 200 000 BGN
Общ бюджет:
1 635 347 BGN
БФП:
1 635 347 BGN
Общо изплатени средства:
1 635 347 BGN
Източник на финансиране
Верифицирани средства
Валута
Безвъзмездна финансова помощ
1 635 347
BGN
Реално изплатени суми
Период
Размер
2007
0 BGN
2008
668 451 BGN
2009
984 050 BGN
2010
0 BGN
2011
- 17 154 BGN
2012
0 BGN
2013
0 BGN
2014
0 BGN
2015
0 BGN
1 635 347 BGN
В т.ч. Финансиране от ЕС
1 390 045
BGN
Реално изплатени суми
Период
Размер
2007
0 BGN
2008
568 183 BGN
2009
836 443 BGN
2010
0 BGN
2011
- 14 581 BGN
2012
0 BGN
2013
0 BGN
2014
0 BGN
2015
0 BGN
1 390 045 BGN
В т.ч. Национално финансиране
245 302
BGN
Реално изплатени суми
Период
Размер
2007
0 BGN
2008
100 268 BGN
2009
147 608 BGN
2010
0 BGN
2011
- 2 573 BGN
2012
0 BGN
2013
0 BGN
2014
0 BGN
2015
0 BGN
245 302 BGN
Финансиране от бенефициента
0
BGN
Индикатори
Индикатор 1
Техническо задание за изпълнението на проекта по ЗОП
Индикатор 2
два комплекта документации за провеждане на процедури по ЗОП
Индикатор 3
Анализ на регламентацията за организационното структуриране на администрацията в общи и специални закони, както и в подзаконови нормативни актове.
Индикатор 4
Анализ на устройствени правилници на централни и териториални администрации при очертаване на общите и специфичните дейности при тяхното структуриране.
Индикатор 5
Анализи на законодателството на ЕС и на общите принципи на европейското административно пространство; на потребностите на националните администрации, свързани с членството в ЕС; на тенденциите за сближаване на организационните модели; на проведените функц
Индикатор 6
Единната методология и Наръчник за нейното прилагане
Индикатор 7
Проведени функционални анализи в 10 административни структури на централно, регионално и местно ниво.
Индикатор 8
Брой служители в администрацията, обучени да прилагат методиката за провеждане на функционален анализ
Индикатор 9
Създадена платформа за електронно обучение за извършване на функционален анализ
Индикатор 10
Брой отпечатани и разпространени рекламни материали, брошури и др.
Индикатор 11
Брой проведени конференции
Индикатор 12
Брой проведени дискусионни форуми
Индикатор 13
Брой органи на власт и служители, участвали в конференциите и дискусионните форуми
Забележка:
Подчертан елемент от таблицата позволява показване на детайли при избирането му.
Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на оперативна програма „Техническа помощ”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския фонд за регионално развитие
Европейски съюз