| 
                    Дейности:
                 | 
                
                    Дейност 1: Проекто-управление •	Екипът за управление на проекта включва: Ръководител на проекта, счетоводител и експерт „Европейско финансиране” . Екипът ще се запознае с проекта и със своите задължения и отговорности по него. 
•	Изготвяне на процедури за вътрешен мониторинг и оценка. Конкретизиране приложението на методологията за вътрешна оценка и контрол върху  изпълнението на проекта; 
•	Избор на младежи за включване в проекта
•	Назначаване на младежи на работа в Дружеството
•	Изготвяне на стандартни документи на всеки член на екипа;
•	Изготвяне график за оперативни срещи на екипа; 
•	Подготовка на тръжни документи за избор на доставчици на услуги. 
•	Провеждане на одит от регистриран  експерт –счетоводител
•	Преглед и оценка на реализирането на проекта и при необходимост взимане на корективни мерки
 Дейност 2: Информиране и публичност По време на изпълнение на проекта ще бъдат приложени подходящи мерки за информиране и публичност, съгласно правилата на Регламент (ЕК) № 1828/2006 на Европейската комисия от 8 декември 2006 г. относно реда и начина на изпълнение на Регламент (ЕО) № 1083/2006 на Съвета за определянето на общи разпоредби за Европейския фонд за регионално развитие, Европейския социален фонд и Кохезионния  фонд и на Регламент 1080/2006 на Европейския парламент и на Съвета относно Европейския фонд за регионално развитие. 
Конкретните мерки предвидени по проекта с цел публичност и информиране са:
1. Изготвяне и монтиране на информационна табела на входа на ПЕБ към предприятието
2.	Изготвяне и листовки
3.	Осъществяване на 2 бр. публично събитие  в края на проекта с покана до медии и общ.организации. 
4.	Публикуване на  2 бр. прес-публикации в местни и регионални медии 
5.	Поставяне на визуализационни символи на всичко, придобито по проекта
6.	Използване на визуализационните символи на всички документи, публикации и др. по проекта.
 Дейност 3: Подготовка и провеждане на процедурите за възлагане на обществени поръчки Провеждане на процедури за възлагане с предмет: 
1.	Обучение за професионална квалификация на трима младежи: 
Обучителната организация по проекта за провеждане на професионалната квалификация ще трябва да е лициензирана от НАПОО (или ще има правата и капацитета според ЗПОО- съобразно законовите изисквания за провеждане на квалификациони обучения.) за провеждане на професионални обучения: 
	Професионално направление 521 „Машиностроене,металообработване и металургия”; наименование на професията „шлосер”  (код: 521110); специалност :шлосерство код: 5211101 – част от професия по първа квалификационна степен, с продължителност не по-малка от 200 учебни часа
	Професионално направление  522 „Електротехника и енергетика”. Наименование на професията „електромонтьор (522020), специалност:   (5220201) Електрически машини и апарати - за част от професия по втора квалификационна степен, с продължителност не по-малка от 300 учебни часа
	Професионално направление   582 „Строителство”  - Наименование на професията „Монтажник на водоснабдителни и  канализационни мрежи” 582050 – специалност : 5820501 Вътрешни ВиК мрежи  - за част от професия по втора квалификационна степен, с продължителност не по-малка от 300 учебни часа
2. Обучение по ключова компетенция на двама младежи – Общуване на чужд език – английски език  Обучителната организация по проекта ще трябва да има опит и познания в провеждане на вида обучение, предмет на настоящия проект. Обучителната организация за чуждоезиковото обучение трябва да има минимум двугодишен опит.
3. Придобиване на оборудване и обзавеждане за 5 работни места
4.	Дейности по визуализация 
5.	Избор на одитор по проекта
 Дейност 4: Провеждане на обучение по професионална квалификация и ключови компетентност Преминаване на  професионално обучение или ключови компетенции ще даде възможност на младежите да натрупат познания в конкретните области и веднага след успешното приключване на тяхното обучение и ще могат да започнат работа по специалността. Това е шанс за младежите да реализират своя трудов потенциал.  
Провеждане на обученията от външна /и  фирма/и. Обученията ще следват  добрите практики в тази област, а именно: 
•	Обученията ще се извършват в съответствие с установените нужди на Дружеството  и са насочени към упражняваната сфера на дейността и професията, както и към заеманата длъжност. 
•	Методологията на обучения ще е съчетание на теоретични и практически занимания.
•	Обученията ще включват и практическо обучение на работното място с цел бързо и адекватно затвърждаване и прилагане на знанията в реална работна среда. 
•	Практически сесии /упражнения ще включват разнообразни форми за интерактивно обучение - извеждане на опит, дискусии, презентации, ролеви ситуации, обсъждане на казуси, ролеви игри и др. Те имат за цел да тренират умения, свързани със съответната тема, без да акцентират върху теоретичната рамка.
•	Избраната методология на работа е в съзвучие с практиката „учение през целия живот” и е насочена към активни работещи лица и е съобразена с тяхната трудова заетост. 
•	С цел по-добро удовлетворяване на обучаемите, както и търсене на подобряване на цялостното обучение и неговата устойчивост, ще се провеждат анкети за обратна връзка с цел идентифициране и отстраняване на не напълно удовлетворителните места в обучителния процес. 
След приключване на обучението ще се проведе финален тест и при постигане на над поставените изисквания, ще се издаде документ  за успешно преминалите обучението.
Обученията за професионалната квалификация са следните:
1.1.	професионално направление 521 „Машиностроене,металообработване и металургия”; наименование на професията „шлосер”  (код: 521110); специалност :шлосерство код: 5211101 – част от професия по първа квалификационна степен, с продължителност не по-малка от 200 учебни часа
1.2.	Професионално направление  522 „Електротехника и енергетика”. Наименование на професията „електромонтьор (522020), специалност:   (5220201) Електрически машини и апарати - за част от професия по втора квалификационна степен, с продължителност не по-малка от 300 учебни часа
1.3.	Професионално направление   582 „Строителство”  - Наименование на професията „Монтажник на водоснабдителни и  канализационни мрежи” 582050 – специалност : 5820501 Вътрешни ВиК мрежи  - за част от професия по втора квалификационна степен, с продължителност не по-малка от 300 учебни часа
2. Обучение по ключова компетенция на двама младежи – Общуване на чужд език – английски език (за обучения по ключова компетентност 2 и с продължителност не по-малка от 100 учебни часа)
 Дейност 5: Наемане на лицата, успешно завършили обучението  След провеждане на обучението – професионални и ключови компетенции 5 младежи ще бъдат наети съобразно преминалото професионално обучение на следните позиции: 
	Електромонтьор - НКПД 74122009
	Шлосер НКПД 72223011
	Водопроводчик НКПД – 71262001/ 71262002
Двама от младежите – преминали ключови компетенции , ще бъдат наети на следните позиции: 
	Лаборант  и пробовземач на почви и седименти  НКПД 75492005:75492006
	Техник, компютърни системи НКПД 35113003
Срокът на трудовия им договор е до края на проекта , като се планира това да е 12 месеца. 
 Дейност 6: Оборудване на 5 нови работни места По проекта се предвижда придобиването на оборудване и обзавеждане на 5 – те нови работни места. 
Предвиденото по проекта оборудване е необходимо за създаването на новите  работни места. Предназначението на закупеното оборудване ще се запази от кандидата за срок от минимум 5 години след приключване на проекта.  Оборудването напълно и точно съответства на изискванията на длъжностите и ще обезпечи тяхната работа.
Предвиденото оборудване е конкретно и само за ползване от целевата група. То е планирано да отговаря на най-съвременните стандарти за енергийна ефективност, енергономичност, опазване на околната среда и изискваната за безопасен труд.
Предвиденото оборудване е съобразно с отговорностите и ангажиментите на всяка една от длъжностите.  
Опис на оборудването : 
Работно място за лаборант  и пробовземач на почви и седименти  НКПД 75492005:75492006
№ по  ред	
Наименование на оборудването	
м  	
кол.
1	Сушилня	бр.	1
2	Пещ	бр.	1
3	Ел.котлон	бр.	1
4	Сита 2х112	бр.	1
5	Сита дъно	бр.	1
6	Изпарителни блюда 	бр.	1
Оборудването е необходимо за изпълнени на ежедневните дейности на длъжността лаборант и пробовземач на почви и седименти.С него пробите се обработват  - сушат, затоплят, изпаряват се течности, пресяват се и се разделят според големината на частиците, съхраняват се и се обработват  и др. 
II.Работно място за Електромонтьор - НКПД 74122009
  
№ по  ред	
Наименование на оборудването	
м  	
кол.
1	Работна маса с една преграда и шест  чекмеджета	бр.	1
2	Мултимер	бр.	1
3	Амперклещи	бр.	1
4	Клещи 	бр.	1
5	Клещи за заголване на кабел	бр.	1
6	Клещи за кербоване на кабелни обувки	бр.	1
7	Поялник индукционен	бр.	1
8	Диелектрично килимче	бр.	1
9	Резачки	бр.	1
10	Комплект  отверки	бр	1
Оборудването и обзавеждането е необходимо за изпълнени на ежедневните дейности на длъжността електромонтьор. С него се режат кабели, държат, запоява се, измерва се напрежение,  и т.н. 
 III.Работно място за шлосер НКПД 72223011
№ по  ред	
Наименование на оборудването	
м  	
кол.
1	Настолна бормашина + менгеме	бр.	1
2	Двоен шмиргел	бр.	1
3	Компресор	бр.	1
4	Ъглошлайф 2000 w 	бр.	1
5	Менгеме	бр.	1
6	Гедория  964/25  sos	бр	1
7	Комплект гаечни ключове 964/1A s sos	бр	1
8	Комплект звездогаечни и  шестограми ключове  964/2D SOS	бр	1
9	Комплект отверки  607C57CK	бр	1
10	Преносим електрожен  Аrс-180	бр	1
Оборудването и обзавеждането е необходимо за изпълнени на ежедневните дейности на длъжността шлосер – пробиване и обработка на отвори, захващане на детайли за обработка, почистване на детайлите, рязане и шлайфане на детайли, развиване на гайки, завиване и отвиване  на болтове, заваряване на детайли и др.
III.Работно място за водопроводчик НКПД – 71262001 / 71262002
№ по  ред	
Наименование на оборудването	
м  	
кол.
1	Поялник за полипропилен1500 w	бр.	1
2	Винторезки комплект	бр.	1
3	Тръбен ключ 2"	бр.	1
4	Тръбен ключ  1.5"	бр.	1
5	Тръбен ключ  1"	бр.	1
Оборудването и обзавеждането е необходимо за изпълнени на ежедневните дейности на длъжността монтажник ВиК. Запояват се метални тръби и детайли, изрязват се винтове, сглобяват се ВиК детайли.  
IV.Работно място  за Техник, компютърни системи НКПД 35113003
№ по  ред	
Наименование на оборудването	
м  	
кол.
1	Компютър с лиценз за офис и мултимедия	бр	1
Компютър с мултимедия е необходима за всеки всекидневната работа на компютърния специалист. 
                 |