Дейности:
|
Дейност 1 Управление на проекта. Ще бъде сформиран екип за управление на проекта, състоящ се от ръководител, счетоводител и координатор. Екипът ще провежда регулярни срещи и ще отговаря за всички дейности от организационен и координационен характер, свързани с изпълнението на проекта. Ще бъде създаден детайлен план за изпълнението на задачите и неговата реализация ще бъде проследявана.
Екипът по проекта е отговорен за провеждане на необходимите процедури за избор на изпълнители, както и за документирането и отчитането на проекта. Ръководителят на проекта отговаря за постигане целите на проекта и управлява получените средства по законосъобразен, икономичен, ефикасен и ефективен начин в съответствие с условията на полученото финансиране и действащото в Република България законодателство.
*Към проектното предложение са приложени копия на автобиографиите на членовете на екипа.
Дейност 2 Извършване на функционален анализ съгласно Единната методология за функционален анализ. За изпълнение на тази дейност е предвидено да бъде извършен цялостен функционален анализ на общинска администрация Белене, чрез стриктно прилагане на Единната методология за провеждане на функционален анализ в държавната администрация, включително:
• Анализ на релевантността;
• Анализ на ефективността;
• Анализ на ефикасността;
След извършване на необходимите анализи е необходимо да бъдат формулирани препоръки за подобрение и план за действие за оптимизиране на функциите и организационно преструктуриране на администрацията на общината, за подобряване на нейната ефективност, ефикасност и икономичност.
Дейност 2 е неразделна част от изпълнение на дейности 3, 4 и 5.
Процедурата за избор на изпълнител ще бъде организирана и проведена съгласно изискванията на ЗОП (публична покана).
Дейност 3 Провеждане на информационна кампания със заинтересованите страни, свързани с извършвания функционален анализ. Изпълнението на дейност 3 включва: комуникиране на резултатите от проведения функционален анализ със заинтересованите страни; публичност на изпълнението (информиране на заинтересованите страни за изпълнението на препоръките); публичност на резултатите от функционалния анализ.
Тази дейност е съпътстваща и ще се реализира паралелно с дейност 1 с цел постигане на заложените резултати. Планирано е:
• Провеждане на информационна кампания със заинтересованите страни, свързана с извършвания функционален анализ.
• Организиране и провеждане на необходимите работни срещи по време на изготвяне на анализа, с цел комуникация и консултация на процеса – поне веднъж месечно;
• Провеждане на кръгли маси и дискусии с цел обсъждане на резултатите от анализа и постигане на максимална публичност;
Дейност 4 Разработване на стратегия за организационно развитие. След изготвяне на окончателен доклад от направеният анализ, и на база на направените в тази връзка препоръки е необходимо да бъдат разработени панове за подобрение на организацията на общината: - изработен и предложен План за действие за оптимизиране на функциите и организационното структуриране; План за подобряване на ефективността; План за подобряване на ефикасността и икономичността на общинска администрация Белене. Дейност 5 Обучение на общинска администрация Белене за прилагане на оптимизирани правила и процедури. В рамките на планираното съпътстващо обучение, служителите на общинската администрация ще бъдат информирани за резултатите от проведения функционален анализ. Обучението на служителите ще бъде извършено на място в общината. Избраният външен изпълнител, следва да изготви план за обучение на служителите, който да бъде одобрен от Ръководителя на проекта и Кмета на общината. На обучението трябва да бъдат представени резултатите от анализа, направените препоръки и планове за подобряване на ефективността и ефикасността от дейността на община Белене, както и да бъдат представена изготвената стратегия за организационно развитие на администрацията. Обучението ще има както теоретична, така и практическа насоченост. Изпълнението на тази дейност е предвидено в края на изпълнение на проекта. Дейност 6 Информация и публичност За достигане на максимална публичност и прозрачност ще бъдат предприети следните конкретни мерки:
• Откриване на проекта с пресконференция за целите, дейностите и очакваните резултати от проекта.
• Изработване и отпечатване на 1000 брошури с информация за проекта.
• Изработване на 1 банер по проекта
• Закриване на проекта с пресконференция за постигнатото по проекта.
• Организация на две публикации в печатните медии.
• Информация за проекта ще бъде поставена и на сайта на общината, като ще бъде актуализирана своевременно, както по време на изпълнение на дейностите, така и след тяхното успешно приключване.
Процедурата за избор на изпълнител ще бъде организирана и проведена съгласно изискванията на ЗОП (публична покана).
|