Дейности:
|
Дейност 1 : Провеждане на обществени поръчки с цел избор на изпълнител, при спазване на принципите, условията и реда за възлагането им, съгласно изискванията на нормативната уредба в областта на обществените поръчки Дейността включва следните поддейности:
Поддейност 1: Подготовка на процедурата за възлагане на обществена поръчка за изпълнението на поддейности 1 и 2 от дейност 2 по проекта, чрез изготвяне на пълно описание на предмета на обществената поръчка и документация за участие
Поддейност 2: Организиране и провеждане на процедурата за възлагане на обществената поръчка чрез назначаване и работа на комисия за разглеждане и оценяване на подадени оферти в процедурите и издаване на решение за избор на изпълнител
Поддейност 3: Подготовка и сключване на договор за възлагане на обществената поръчка с избрания изпълнител
Дейност 2: Провеждане на индивидуален и екипен коучинг по лидерство за висши служители в НАП и повишаване компетентността за изграждане на публичен имидж В рамките на дейност 2 следва да се проведат следните обучения:
Поддейност 1: Провеждане на индивидуален коучинг за висши служители на НАП
12 висши служители: главен секретар, 2 заместник изпълнителни директори, директори в Централно управление на НАП, директори на Териториални дирекции.
Сесии: 12 х 10 индивидуални сесии – общо 120 сесии по 1,5ч.
Съдържание : Коучинг сесии/обучения по програма (ценности, лидерство, умения за комуникация, изграждане на доверие, умения за слушане, задаване на въпроси, целеполагане, управление на присъствията); Коучинг сесии за баланс между личен и професионален живот; Коучинг сесии с наблюдение и менторство от експерт-коуч.
При индивидуалния коучинг коучинг-треньорът и всеки от 12-те ръководители ще работят по съгласуван план. По време на индивидуалните сесии водещият ще дава постоянна обратна връзка на участника за неговия напредък в целевите области за развитие. Обучените висши служители следва да получат удостоверение за участие в горепосоченото обучение.
Цели на обучението: Участниците да повишат знанията и уменията си за лидерство и управление и прилагане на коучинг подхода в пряката им работа и организацията.
Поддейност 2: Провеждане на екипен коучинг за висши служители в НАП
Две групи по 14 висши служители – директори на дирекции в Централно управление, директори на Териториални дирекции.
Сесии/обучения за всяка група:
8 екипни сесии по 1 ден;
Съдържание: екипен коучинг, НЛП модели, коучинг за целеполагане, за делегиране, за ефективна комуникация,
за даване на обратна връзка и т.н.
2 екипни сесии с менторство по 3 часа
Принципът на срещите за коучинг с менторство е провеждането на екипен коучинг от участниците, който се изразява в трениране на коучинг уменията им. Примерна среща:
Сесия клиент-коуч между двама от участниците
Обратна връзка и въпроси от останалите участници
Обратна връзка от ментор/коуч, който присъства и наблюдава
Общо за две групи:
16 екипни сесии по 1 ден; 4 екипни сесии с менторство по 3 часа.
Цели на обучението:
Висшите служители в организацията да повишат и придобият нови знания и умения за управление и прилагане на подхода коучинг; Да повишат собствената си ефективност, да изберат модел на поведение и комуникация, да подобрят уменията си за взимане на решения и за избора на възможни варианти за действие.
В рамките на горепосочените поддейности 1 и 2 ще се подготвят от избрания изпълнител, план-графици на дейностите по провеждане на обученията свързани с коучинга. Също така изпълнителят следва да разработи и предостави пакети с учебни материали за целите на коучинга.
Обучените висши служители следва да бъдат сертифицирани по екипен коучинг, както и да получат удостоверение за участие в горепосоченото обучение.
Обученията по поддейности 1 и 2 следва да бъдат проведени на български език. Материалите за целите на обученията да се предоставят на български език, на хартиен и по 2 бр. на оптичен носител. Разходите за командировки (дневни, пътни, нощувки), наем на зала за обучението, провеждане на самото обучение и материалите за обучение следва да са за сметка на Изпълнителя.
Поддейност 3: Провеждане на обучение на тема: „Публичен имидж – елемент на доброто управление” (УА-6)
Реализирано обучение за 30 служители на ръководни позиции, в две групи по 15 служители, 3 дни – 24 учебни часа.
Цели на обучението: да се усвоят подходи и варианти на решения за изграждане на ефективен публичен имидж, като елемент на доброто управление. Обучените служители следва да получат удостоверение за участие в горепосоченото обучение.
Дейност 3: Дейности за информация и публичност Поддейност 1: Провеждане на общественa поръчкa с цел избор на изпълнител, при спазване на принципите, условията и реда за възлагането й, съгласно изискванията на нормативната уредба в областта на обществените поръчки. Поддейността включва: Подготовка на процедура за възлагане на обществена поръчка за изпълнението на дейност 3 поддейност 2 по проекта, чрез изготвяне на пълно описание на предмета на обществената поръчка и документация за участие; Организиране и провеждане на процедурата за възлагане на обществената поръчка; Сключване на договор с избрания изпълнител.
Поддейност 2: Осигуряване на информация и публичност
Планират се следните дейности, свързани с осигуряването на информация и публичност на проекта включващо:
Изработване и разпространяване на 80 броя рекламни комплекти (папка, бележник, химикалка)
Изработване на информационна брошура по проекта 100 броя
Освен горепосочените поддейности, екипът на НАП ще предприеме и следните допълнителни действия при осигуряване на информация и публичност на проекта:
Създаване на специална Категория в Интернет и Интранет страниците на НАП, където да бъде публикувана информация за напредъка по проекта;
Публикуване на обява в сайта на БАУРЧР- Ще бъде публикувана обява с информация относно проекта на специализираната интернет страница на БАУРЧР;
Провеждане на информационна среща за реализираните резултати от проекта
На всички обучения ще се обяви, че проектът се съфинансира от ЕСФ чрез ОПАК, като използват флага на ЕС, логото и слогана на ЕСФ и ОПАК.
Дейност 4: Организация и управление на проекта Дейността включва:
Организиране на цялостното изпълнение на проекта;
Сформиране на разширен екип и изготвяне на подробен план за действие за изпълнението на проекта;
Организирането и провеждането на процедури за възлагане на обществени поръчки;
Управление на сключените договори – контрол на изпълнението на дейностите, постигането на резултатите и спазването на сроковете;
Следене на индикаторите за изпълнение на проекта;
Управление на рисковете и разрешаване на възникнали проблеми;
Управление на промените;
Контрол за изпълнението на дейностите за информация и публичност;
Изготвяне на технически доклади и финансови отчети за направените разходи;
Следене за нередности и уведомяване на УО на ОПАК при констатиране.
|