Оперативна програма: Всички
Район за планиране: Всички  
Обобщена информация
 

Идентификация
Номер на проект от ИСУН: BG051PO002-2.2.09-0025-C0001
Номер на проект: ЦА12-22-41
Наименование: Повишаване административния капацитет на държавни служители на ДАНС в областта на съвременните методи и практики по превенция и противодействие на корупцията в Изпълнителната, Съдебната и Законодателната власт
Бенефициент: Държавна агенция „Национална сигурност”
Източник на финансиране: ЕСФ ==> Оперативна програма "Административен капацитет"
Дата на решение на договарящия орган: 02.04.2013
Начална дата: 06.06.2013
Дата на приключване: 06.06.2014
Статус: Приключен
Място на изпълнение: БЪЛГАРИЯ
     ЮГОЗАПАДНА И ЮЖНА ЦЕНТРАЛНА БЪЛГАРИЯ
          Югозападен
               София град
                    Столична
Описание
Описание на проекта: Допълнително обучение на служителите от специализираните звена в централната администрация и териториалните подразделения на ДАНС за разширяване и повишаване нивото на познание на професионалните умения и административен капацитет и постигане на устойчивост в сферата на превенцията и противодействието на корупцията в изпълнителната, съдебната и законодателна власти.
Дейности: 1. Административно управление на проекта Административно обучение на екипа ангажиран с изпълнението на проекта. Осигуряване на необходимите взаимодействие и координация на работния екип ангажиран с реализирането на проекта. Изработване работна програма на екипа, разпределение на задълженията и отговорностите. Организация и координация на предстоящите дейности по административна координация на проекта. Дейности по подготовка на искане за авансово, междинно и окончателно плащане по проекта. Дейност 1.1. Координация и логистика на 1-ви обучителен Дейност 1.2. Подготовка на Междинен отчет. Дейност 1.3. Координация и логистика на Втори обучителен модул. Дейност 1.4. Финален отчет по проекта Обобщаване на отчети, доклади, протоколи, счетоводна и друга документация. Окомплектоване в надлежен вид на необходимата документация за Междинен и Окончателен финансов отчет на проект реализиран по ОПАК, финансиран от ЕСФ. Изготвяне на искане за авансово, междинно и окончателно плащане.
2. Първи обучителен модул „Повишаване на професионалната квалификация в областта на съвременните методи и практики по превенция на корупцията в Изпълнителната, Съдебната и Законодателната власт” Първи обучителен модул „Повишаване на професионалната квалификация в областта на съвременните методи и практики по превенция на корупцията в Изпълнителната, Съдебната и Законодателната власт” представлява сесия от 3 общи и 2 специализирани обучения. В него се предвижда обучението на целева група от 100 държавни служители на ДАНС, със специфични функционални задължения. С цел максимална ефективност на провеждането на обученията, модула се предвижда да се проведе под формата на изнесено двукомпонентно обучение. С цел постигане максимална ефективност, модулът се предвижда да се проведе под формата на служебна командировка за обучение с откъсване от работния процес. Първи компонент на обучението представлява провеждането на Общи обучения, а втори компонент на модула е провеждане на Специализирани обучения. Под Общи обучения, в проектното предложение, са обозначени тематични специализирани обучения на Института по Публична администрация, от раздел „Правни аспекти и управление на административна дейност. Превенция и противодействие на корупцията”, относими към функционалните задължения на държавните служители на ДАНС. Те ще обхванат целевата група от 100 държавни служители, към които е насочен проекта. Това респондира със заложените в проекта специфични цели за единно равнопоставено обучение на държавни служители на ДАНС в обществено- публичните теории, практики и механизми по превенция на корупцията във високите етажи на властта. В завършващата фаза на този обучителен модул са заложени и две специализирани обучения по прилагане на вътрешнонормативни актове на ДАНС, надграждащи получените знания в сферата на обществено-публичните теории, в спецификата на дейности на Агенцията. Двете специфични специализирани професионални обучения, са тематични лекционни сесии на водещи, вътрешни за администрацията на ДАНС, експерти. Тези обучения ще обхванат отново всичките 100 служители, към които е насочен проекта.
3. Втори обучителен модул „Специализирани обучения и обмен на добри практики по разкриване, предотвратяване и пресичане на корупционна дейност на ЛЗВДД в Изпълнителната, Съдебната и Законодателната власт” Вторият обучителен модул „Специализирани обучения и обмен на добри практики по разкриване, предотвратяване и пресичане на корупционна дейност на ЛЗВДД в Изпълнителната, Съдебната и Законодателната власт” представлява изцяло специализирано обучение на целевата група държавни служители в ДАНС, в чиито функционални задължения са вменени задължения по контраразузнавателна дейност по превенция и противодействие на корупционни рискове и заплахи на ЛЗВДД, действията на които са предпоставка за националната сигурност на Р България. По време на втори обучителен модул, в рамките на 5 дни ще бъдат проведени 7 строго специализирани работни сесии - 5 специализирани обучения и две сесии за „добри практики”. Тематиката на различните компоненти си поставя за цел да обхване основните направления на професионална дейност – специфичните професионални методи и направления, актуални и бъдещи предизвикателства по линия на контрараззузнавателната дейност по противодействие на корупцията. За нуждите на подобряване на професионалната квалификация и комплексността на обучението ще бъдат проведени сесии за представяне и обсъждане на добри практики в контраразузнавателната дейност по превенцията и противодействието на корупцията в Изпълнителната, Съдебната и Законодателната власт . Ще бъдат обхванати и опорните точки на уязвимост в провеждането на политики и управление на финансови средства в местната власт. Участници във Втори обучителен модул „Специализирани обучения и обмен на добри практики по разкриване, предотвратяване и пресичане на корупционна дейност на ЛЗВДД в Изпълнителната, Съдебната и Законодателната власт” държавните служители на ДАНС, от целевата група по проекта. С цел максимална ефективност на провеждането на обученията, модула е предвидено да се проведе под формата на изнесено работно многокомпонентно обучение. Модулът ще представлява служебна командировка за обучение с откъсване от работния процес. Под специализирани обучения, в проектното предложение, са обозначени 5 специфични специализирани професионални обучения, проведени от водещи, вътрешни за администрацията на ДАНС експерти. Сесиите по обмен на добри практики предвиждат представяне и обсъждане на ефективни модели и практики, както и рискови уязвими сфери в предизвикателствата на контраразузнавателната дейност.
4. Дейности за информация и публичност Провеждане на пресконференции, публикации, отчети и доклади за популяризиране на дейностите по проекта, отчитане на постигнатите резултати Дейностите по публичност на проект „Повишаване административния капацитет на държавни служители на ДАНС в областта на съвременните методи и практики по превенция и противодействие на корупцията в Изпълнителната, Съдебната и Законодателната власт” ще бъдат осъществявани, чрез публикации за целите и задачите на проекта, официализиране на резултатите от провеждането на двата обучителни модула, организиране на пресконференции за средствата за масово осведомяване. Запознаване на медиите с ползите от предоставяната възможност за повишаване на професионалната квалификация на държавни служители на ДАНС, посредством безвъзмездна финансова подкрепа на ЕСФ по ОП „Административен капацитет”, и чрез отчитане на резултатите от изпълнението на проекта до момента.
Партньори
Партньори:  
Изпълнители:
БИЗНЕС ТРАВЪЛ ЕЙДЖЪНСИ
Финансова информация
Одобрен бюджет БФП: 89 958 BGN
Общ бюджет: 72 966 BGN
БФП: 72 966 BGN
Общо изплатени средства: 72 966 BGN
Източник на финансиране Верифицирани средства Валута
Безвъзмездна финансова помощ 72 966 BGN
Реално изплатени суми
Период Размер
2007 0 BGN
2008 0 BGN
2009 0 BGN
2010 0 BGN
2011 0 BGN
2012 0 BGN
2013 17 990 BGN
2014 53 976 BGN
2015 999 BGN
72 966 BGN
В т.ч. Финансиране от ЕС 62 021 BGN
Реално изплатени суми
Период Размер
2007 0 BGN
2008 0 BGN
2009 0 BGN
2010 0 BGN
2011 0 BGN
2012 0 BGN
2013 15 292 BGN
2014 45 880 BGN
2015 850 BGN
62 021 BGN
В т.ч. Национално финансиране 10 945 BGN
Реално изплатени суми
Период Размер
2007 0 BGN
2008 0 BGN
2009 0 BGN
2010 0 BGN
2011 0 BGN
2012 0 BGN
2013 2 699 BGN
2014 8 096 BGN
2015 150 BGN
10 945 BGN
Финансиране от бенефициента 0 BGN
Индикатори
Индикатор 1 Служители, успешно преминали обученията с получаване на сертификат
Индикатор 2 Общ брой на обучените служители в администрацията
Индикатор 3 Обучени жени от общия брой обучени
Индикатор 4 Служители, успешно преминали обученията с получаване на сертификат
Индикатор 5 Обучени служители на териториални структурни звена от общия брой обучени
Индикатор 6 Обучени държавни служители на централни структурни звена от общия брой обучени
Индикатор 7 Обучени служители с ръководни функции и / или висш административен ранг от общия брой обучени
Индикатор 8 Обучени държавни служители със специална професионална дейност
Индикатор 9 Обучени служители със модули за повишаване на АК от ИПА
Индикатор 10 Дейност 2: Обучени служители
Индикатор 11 Дейност 3: Обучени служители


Забележка:
Подчертан елемент от таблицата позволява показване на детайли при избирането му.
Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на оперативна програма „Техническа помощ”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския фонд за регионално развитие
ЕС
Европейски съюз