Дейности:
|
1. Организация и управление на проекта Постигането на oбщата и специфични цели, които проектът си поставя, е възможно само при осигуряване на координирано управление и непрекъснат мониторинг на качеството на изпълнение на дейностите и на постигнатите резултати, както и набелязване на корективни действия при необходимост.
Много важно е да се изготви ясен и добре времеви график на изпълнение на проекта, със съответно разпределени задължения и отговорности между всички членове на екипа и партньорите, както и ясни критерии за оценка на напредъка на изпълнението. 2. Информиране и публичност на проекта Дейността е избрана с цел изпълнение на задълженията на бенефициента по отношение на изискванията за информация и публичност. Тя ще допринесе за популяризиране и осигуряване на публичност на изпълнявания от кандидата проект, и за финансовия принос на ЕСФ и ОП РЧР за реализирането на проектните дейности.
Дейността ще бъде насочена към повишаване на обществената информираност чрез разпространение на резултатите и добрите практики от дейностите по проекта. 3. Провеждане на кръгла маса с представители на организации в сферата на услугите за сигурност и охрана за дискутиране на основните предизвикателства в сектора и определяне на обхвата на проучването на формите и моделите за развитие на бранша в двете Включването на дейността в проекта се обуславя от най-вече от необходимостта да се стартира диалог в сферата на развитие на човешките ресурси, заети в сферата на услугите за сигурност и охранителните услуги и да се идентифицират основните предизвикателства за постигане на целите на проекта. Реализирането на тази дейност цели да генерира предложения за предприемане на мерки, действия и инициативи в посока - стартиране на диалога и за задаване на рамка за възможните форми на прилагане на добрите практики за развитие на човешките ресурси, заети в тази област. 4. Извършване на детайлно проучване на формите и моделите за развитие на сектора и идентифициране на основните форми за подкрепа на компаниите в бранша в България и Гърция по отношение на подобряване на квалификацията и професионалните умения на рабо Тази дейност на проекта обхваща провеждане на 2 паралелни проучвания, чието предназначение е да установят формите и моделите за развитие на сектора и да идентифицират системите за подкрепа на компаниите в България и Гърция, включително чрез маркиране на добрите практики в рамките на двете държави. 5. Изготвяне на анализи от всеки един от експертите в отделните области на база резултатите от проучването и предлагане на модели за трансфер на прилаганите практики в двете държави. Дейността предвижда извършване на два паралелни анализа на данните от проучванията на развитието и идентифицираните системи за подкрепа на охранителните компании и системите за сигурност в България и Гърция.
Тя е необходима, за да се осигури обща информационна база, която да даде възможност за системно и устойчиво обучение на целевите групи и всички заинтересовани страни. 6. Осъществяване на задълбочено проучване на българското и европейското, в частност гръцкото законодателство по отношение на специфични нормативни актове, регулиращи сектора и изготвяне на правен анализ. Дейността цели да идентифицира добрите практики в рамките на не само на двете държави, но и на държавите-членки като цяло.
Дейността се състои от 2 компонента:
- Изготвяне на методика (дизайн) на проучванията и тяхното провеждане;
- Комплектоване и обработка на информацията от проучването. 7. Изготвяне на анализ на база резултатите от проучването на нормативните регулаторни актове, по отношение на фирмените стандарти, промените на национално ниво и европейските перспективи в бранша, чрез маркиране на възможните форми на развитие, инова Дейността предвижда извършване на два паралелни анализа на данните от проучванията на законодателната рамка по дейност 6.
Целта й е да доразвие идентифицираните правни различия между държавите-членки на ЕС, в частност България и Гърция в конкретни предложения за трансфер на добрите практики.
8. Провеждане на обучения, включително посещения за обмяна на опит и обмяна на служители на представители на целевата група в България и Гърция. Дейността ще бъде разгърната в следните етапи:
- Разработване и комуникиране до заинтересованите страни на подробен план-график за подготовка и провеждане на обученията;
- Планиране, организиране и провеждане на обученията;
Ръководството и програмата за провеждане на обученията и работните посещения, ще бъдат изготвени от висикоквалифициран методик, който със своя опит и квалификация ще допринесе за точното и правилно използване на всички техники и правилното им прилагане при обучение на персонала. 9. Разпространение и обмяна на идентифицираните добри практики и опит в двете държави Като цяло дейността цели да допринесе за повишаване на обществената информираност чрез разпространение и трансфер на иновативните резултати в прилаганите практики.
Тя е логично продължение на мероприятията от дейност 8 и чрез нея се финализират съществена част от дейностите по проекта като се дава гласност на резултатите от проведени проучвания, популяризират се приложните анализи и се оповестяват идентифицираните иновативни практики в сферата на услугите и системите за сигурност и охрана в България и Гърция.
10. Одит на изпълнението на проекта Изпълнението й има за цел да се предостави независимо мнение относно следните въпроси: разходите по проекта са действително извършени и допустими, в съответствие с изискванията на регламентите на ЕС и националното законодателство, дейностите по проекта са извършени в съответствие с принципите на добро финансово управление.
|