Дейности:
|
1. Провеждане на обучения на общинските служители в ИПА Служителите на общината ще вземат участие в следните обучения, избрани от каталога на Института за публична администрация:
ЕП 1 – Електронно управление (базов курс) – 10 служители;
ЕП 3 – Оперативна съвместимост – изисквания и реализация – 5 бр.
2. Провеждане на специализирани обучения за общинските служители, извън ИПА Дейността включва провеждане на две специализирани обучения:
Първото на тема „Местно икономическо развитие“ е съставено от два модула. Първият модул ще запознае участниците с ролята на общината в процеса на икономическо развитие, разработването на ефективни програми за запазване и разширяване на съществуващия бизнес, техники за привличане на нови инвестиции и разработване и прилагане на стимули за бизнеса. Вторият модул ще наблегне на практически умения за привличане на инвеститори по време на национални и международни изложения, изготвяне на програма за посещение, поведение при посещение на потенциален инвеститор в общината, изготвяне на отговор на инвеститорско запитване.
Всеки един от модулите ще бъде разположен в три дни. Участниците във всеки един модул ще са 25. В обучението ще бъдат включени ръководни кадри на Община Карлово, експерти, които имат пряко отношение към темата и кметове на кметсва. В края на обучението участниците ще получат сертификат за преминато обучение.
Второто обучение-практикум в тази дейност е на тема „Организационно развитие на Община Карлово“ и надгражда резултати от проект „Оптимизиране структурата на общинска администрация Карлово“. В рамките на практикума ще се направи преглед на наличните вече резултати в следствие въведените нови правила и вътрешно-административните документи (посочени в изготвения функционален анализ на администрацията), ще се коментират слабите места и трудностите при въвеждане и работа с новите правила, ще се направят предложения за подобряване и ще се изготви план за организационно развитие на администрацията с общи цели на администрацията, цели на отделните звена и лични цели на служителите. В плана ще бъдат включени и кметовете на кметства/населени места от общината. Обучението ще бъде водено от опитен фасилитатор, който ще фасилитира дискусията между участниците и ще разработи подгодящи упражнения за постигане на ефективни резултати в края на обучението. Участници в обучението-практикум ще бъдат 50 човека – служители на ръководни длъжности, експерти и кметове на кметства
3. Обучения за развиване на ключови компетентности на общинските служители Основни теми, които ще обхващат обученията са:
1. Обучение-пракикум „Фасилитиране на групови дискусии и работни срещи“. Обучението е насочено към служители, в чиито основни задължения влиза провеждането на срещи, събрания и публични дискусии – експерти, ръководители на звена, кметове на кметства. Програмата съдържа упражнения за овладяване на различни техники при воденето на дискусия и постигане на конкретни резултати, като:
- формулирате подходящи въпроси, тези и задачи
- използване на различни методи на мозъчната атака
- перифразиране
- постигане на съгласие в групата
- управляване на груповата динамика
- използване на пространството и езика на тялото по подходящ начин.
Обучението е тридневно и ще бъде организирано и проведено за 3 групи от по 15 човека. В края на обучението всеки участник ще получи сертификат.
2. Обучение-практикум „Справяне със стреса и конфликтни ситуации“
Обучението е особено подходящо за служители, заемащи публични длъжности, които са подложени ежедневно на стрес при осъществяване на спешни задачи и срещи с гражданите (дори извън работно време в малките общини служителите са обект на различни оплаквания и недоволства от страна на гражданите). Обучението ще бъде тридневно за групи от по 20 човека. В рамките на дейността ще бъдат реализирани 3 обучения по темата. В края на обучението участниците ще получат сертификат за преминато обучение.
4. Дейности за информация и публичност Провеждане на две пресконференции – начална пресконференция и за отчитане резултатите от изпълнение на дейностите по проекта;
Разработени, отпечатани и разпространени 150 брошури
5. Дейности за управление на проекта В екипа за управление на проекта се предвиждат да вземат участие двама служители – ръководител и счетоводител на проекта. Екипът ще отговаря за успешното провеждане на дейностите, както и за отчетността при тяхното изпълнение 5. Дейности за управление на проекта
Под-дейност 5.1. Подготовка на тръжни документи. Подготовка на тръжни документи и провеждане на процедури по ЗОП.
|