Дейности:
|
4. Осигуряване на организиран транспорт до и от работното място от работодателя за заетите в дружеството лица. Основната дейност на „Енигма ГАРД” ЕООД е охрана на обекти, които са извън населеното място на регистрация на фирмата. Реализацията на дейността предполага въвеждане на режим и графици на работно време, които следват производствената необходимост, а именно гъвкаво работно време. Целта на фирмата да прилага гъвкавата заетост е свързана с оптимизирането на разходите на труд. Географската гъвкавост отразява нарастващата динамика в движението на заетите лица и се отразява в промени на границите на работното място. На фона на тенденцията за увеличаване на броя на безработните лица в края на 2012 г. за регион Пловдив, където извършва основната част от дейността си, работодателят полага усилия за запазване на заетостта и осигуряване на по добри условия на труд на наетите лица.
Организацията на работа е свързана с изнасяне на дейности извън границите на населеното място. Дейността на фирмата е структурирана в охрана на обекти, които са на 24 часов режим. Всекидневно се обслужват 4 обекта с общо 39 охранители и техници СОД.
Осигуряване на транспорта до и от работното място ще се осъществява от 5 автомобила, собственост на фирмата по 18 маршрута. С 5 служителя ще се сключат допълнителни споразумения за извозването по обектите на заетите лица за изпълнение на функции по превоз на работниците.
Доставчик на гориво ще бъде избран по процедура на ПМС 69/2013 г.
За извършването на превоза на пътници от и до работното място работодателят ще спазва разпоредбите на Наредба № Н-8/2008 г. за условията и реда за извършване на превоз на пътници и товари за собствена сметка и Наредба № 12/05.01.2007г., издадена от Министерство на транспорта и Държавната агенция за метрологичен и технически надзор, за изискванията за задължителна употреба на контролните уреди за регистриране на данните за движението на автомобилите и работата на екипажите, както и функционалните и техническите изисквания към тях и Закона за автомобилните превози за автомобили, в които броят на местата за сядане, без мястото на водача, е не повече от 8 (съгласно чл. 12б, т. 1 на Закона за автомобилните превози).
Шофьори и автомобили, с които ще се извършва превоза на служителите до и от работното място са както следва:
Пловдив: Захари Ясенов Шкодров – (маршрути 1,4,7,10,13,16) Фолксваген Поло
Славчо Георгиев Дадришки – (маршрути 2,5,8,11,14,16) Ситроен Берлинго
Пламен Панайотов Гегов – (маршрути 3,6,9,12,15,16) Ситроен Берлинго
*Легенда: Маршрут 16 се разпределя между тримата (10 дни месечно на всеки)
София: Мирослав Захариев Генков - (маршрут 17) – Пежо 307
Георги Костадинов Кайков – (маршрут 18) –
Пежо 308
Маршрутите са описани подробно в
Детайлна транспортна схема.
1. Организация и управление Успешната реализация на проекта изисква добра организация, координация и управление. За целта се сформира екип за организация и управление на проекта, който се състои от Ръководител, Координатор, Счетоводител.
Непосредствено след подписването на договор за финансиране ще се проведе среща с екипа по проекта с основни поддейности:
изготвят и сключат договори с управленския персонал на проекта;
уточнят в детайли персоналните отговорности и ангажименти;
изясни методиката и времевото разпределение на дейностите в рамките на срока за изпълнение на проекта;
уточни механизма за вътрешен контрол и наблюдение.
3. Визуализация и публичност Организиране и провеждане на две пресконференции (в началото и края на проекта), за отразяване на основните цели и задачи по проекта, основните срокове по проекта и да представи екипа за управление, както и да отрази финансовия принос на ОПРЧР (ЕСФ). Ще бъдат поканени представители и на заинтересованите страни и медиите.
За популяризирането на проекта (основни дейности, цели, екип за управление) ще бъдат отпечатани 300 брошури, 535 листовки, 500 дипляни, 30 стикера и изработени 2 табели.
Публикуване на информация за проекта на сайта на фирмата.
При реализацията на дейността ще се популяризира и получената финансова подкрепа и ще се съблюдават изискванията на Ръководството за визуализация и публичност приложимо за Бенефициенти
2. Провеждане на тръжни процедури за избор на изпълнител/и Подготовка и провеждане на тръжна процедура по условията на Постановление 69/2013 г. на Министерски съвет за избор на изпълнители.
Изборът ще се извърши посредством процедурите за определяне на изпълнител съгласно Постановление № 69/2013 г. на Министерския съвет за:
• Избор на доставчик на гориво;
• Избор за изработка на информационни материали;
• Избор на доставчик на канцеларски материали и консумативи за управление на проекта.
Основните задачи в изпълнение на дейността са свързани с:
Изготвяне на график за провеждане на тръжни процедури и предоставяне за съгласуване от Договарящия орган.
Изготвяне на документация за провеждане на избор за изпълнител/и, сформиране на комисия за оценка на постъпилите оферти, извършване на оценка и класиране, сключване на договор с избрани изпълнители.
|