Описание на проекта:
|
Общата основна цел на Проекта е насърчаване на географската мобилност на работната сила в България чрез повишаване на адаптивността и гъвкавостта им. Това, от своя страна, ще допринесе за подобряване качеството на живот на хората в България чрез подобряване на човешкия капитал, постигане на високи нива на заетост, повишаване на производителността, достъп до качествено образование и учене през целия живот и засилване на социалното включване – главни приоритети на Оперативна програма Развитие на човешките ресурси
|
Дейности:
|
Дейност 1: Сформиране на управленския екип (ръководител, координатор, счетоводител) на Проекта и ясно разпределение на задачите и отговорностите в този екип по дейностите на проекта; На основата на предложението в Проекта и в съответствие с Договора за неговото осъществяване се сформира окончателно основният управленски екип и се определят отговорниците по отделните задачи.
Основният управленски екип трябва да осигури успешното изпълнение и отчитане на Проекта. Ключовите фигури в него са:
• Ръководителят е отговорен за цялостната реализация на Проекта, в това число – разпределянето на задачите и координиране дейността на другите членове на екипа, планирането на месечната дейност и подготвянето на отчети, контролиране изпълнението на месечния план-график и спазване сроковете за изпълнение на задачите, при завършване на проекта отчита неговото цялостно изпълнение и осигурява приемането му от Агенцията по заетостта при МТСП.
• Координаторът по Проекта ще има задължението да координира дейността по проекта между Водещата организация и Подизпълнители, участва в организирането и контролирането на проектните дейности, отговаря за популяризирането на Проекта и резултатите от него, подпомага счетоводителя по отчитането на Проекта.
• Счетоводителят обработва подадената му счетоводна документация и участва в изготвянето на отчети. Взема пряко участие в подготовката и провеждането на търговете. Извършва други дейности по проекта по преценка на ръководителя.
Дейност 2: Избор на доставчик на дизелово гориво чрез процедури по ПМС 69/2013 г. Изборът на доставчик на дизелово гориво ще се извърши от ръководителя, счетоводителя и координатора на проекта на базата на изпълнена процедура по ПМС 69/2013 г. Доставката на дизелово гориво ще бъде възложена на подизпълнител с цел по-голяма прозрачност на възлагането и намиране на оптимална и икономически най-изгодна оферта за доставка на суровината.
При определяне на подизпълнител по Проекта ще бъдат спазени всички изисквания на Българското и Европейското законодателство.
Дейност 3: Организация и осъществяване на дейностите по информиране и публичност; Подготовка и провеждане на PR-кампания за популяризиране на Проекта и неговите цели, включваща провеждането на две презентации, на които ще бъдат поканени представители на ДРСЗ и ДБТ, както и на местните и централни медии.
По време на първата презентация ще бъде представен Проектът, основните идеи и предвидените дейности, както и очакваните резултати.
Втората презентация ще се проведе при приключването на Проекта и ще има характер на своеобразен обществен отчет за направеното по него и постигнатите резултати, както и за проблемите. При необходимост ще бъдат организирани и други брифинги, изпращането на съобщения и даване на интервюта от Ръководителя на Проекта и/или оторизирани представители на Водещата организация.
Изработване и поставяне на подходящо място информационни табели за Проекта, както и дизайн, предпечат и печат на информационни брошури и стикери ще допринесе за информираността на широк кръг заинтересовани лица и популяризирането на Проекта и Оперативната Програма. Ще бъдат публикувани 2 обяви, свързани с процедурите по ПМС 55
Дейност 4: Превоз на работниците на фирма „Технострой – Инженеринг 99”АД до и от работното им място по обектите на фирмата в с.Иречеково, с.Маломир, с.Коневец и гр.Ямбол. В рамките на тази дейност ще бъде осъществен същинския превоз на работниците на фирма „Технострой – Инженеринг 99 ” АД от домовете им до работните им места по обектите където са разпределени в с.Иречеково, с.Маломир, с.Коневец и гр.Ямбол . Транспортът ще се осъществява със следните транспортни средства както следва, по маршрут: Ямбол – Кукорево -Окоп– Тенево-Маломир и обратно – Мицубиши Л 200; гр.Ямбол – гр.Сливен -„ Хонда ЦРВ” ; Ямбол – Тенево – Елхово – „ Фолксфаген Пасат”; Елхово – Иречеково – „ГАЗ 32213” ; Ямбол – Чарган – Търнава- Иречеково – „Хюндай Хорос” ; Ямбол – Коневец – „Форд Транзит”.Работниците работят на пет и шестдневна работна седмица, в зависимост от натовареността.
|