Оперативна програма: Всички
Район за планиране: Всички  
Обобщена информация
 

Идентификация
Номер на проект от ИСУН: BG051PO001-1.2.03-0338-C0001
Номер на проект: ESF-1203-01-01006
Наименование: Работилница за фолклорни изкуства
Бенефициент: ЕТ "Гайтани-Нина Костадинова"
Източник на финансиране: ЕСФ ==> Оперативна програма "Развитие на човешките ресурси"
Дата на решение на договарящия орган: 11.04.2013
Начална дата: 13.06.2013
Дата на приключване: 01.12.2013
Статус: Приключен
Място на изпълнение: БЪЛГАРИЯ
     ЮГОЗАПАДНА И ЮЖНА ЦЕНТРАЛНА БЪЛГАРИЯ
          Югозападен
               София град
                    Столична
Описание
Описание на проекта: Създаване на Работилница за изкуства, свързани с националния фолклор, която ще осъществява обучение по видове изкуства, разпространение и популяризиране на българския фолклор, съхраняване на националната идентичност в общото европейско семейство на народите.
Дейности: 1. Подготовка и наемане на помещение Сравняване на предлаганите помещения за наем и избор по предварително определени параметри на подходящо помещение за провеждане на заниманията по фолклорни изкуства За постигане целите на дейността е необходимо осигуряване на помещение, в което да се провеждат заниманията по фолклорни изкуства
2. Подготовка и изработване на рекламни материали Проучване на рекламни агенции и избор на материали, с които да се популяризира стартирането на дейността на Работилницата за фолклорни изкуства Изготвяне на табела и стикери, както и на флайери и афиши, с които да се популяризира стартирането на дейността на Работилницата за фолклорни изкуства
3. Подготовка и закупуване на материали за изработка на фолклорни костюми Проучване на пазара, сравняване на предлаганите продукти, съпоставяне на цена/качество за извършване на подбора Придобиването на знания и умения в сферата на фолклорните изкуства изисква желание, труд и себеотдаване от всички участници. Тези знания носят удовлетворение за самите участници, но предизвикват и стремеж към споделяне и представяне пред други хора. Именно демонстриране на наученото и желанието за препредаване на знанията на околните е една от основните специфики на обученията по всички изкуства. За представяне на участниците пред публика е необходимо осигуряване на задължителна визия, а именно обличането им във фолклорни костюми.
4. Подготовка и разпространение на рекламни материали Проучване на района и локализиране на местата с прогнозно по-голям брой заинтересовани от предлаганите обучения с цел по-ефективно разпределяне на рекламните материали Разгласяване стартирането на дейностите на Работилницата за фолклорни изкуства, мястото и дните на провеждане на обученията и координати за контакт с цел набиране на участници за отделните групи.
5. Подготовка и закупуване на касов апарат Проучване на пазара, съпоставяне на технически характеристики, цени и качество за подбор на касов апарат. Съгласно данъчното законодателство
6. Подготовка и закупуване на микрофон Проучване на пазара, съпоставяне на технически характеристики, цени и качество за осъществяване на подбора. Спецификата на обучителната методика изисква осигуряването на безжичен микрофон, който ще позволява свободното движение на преподавателя сред участниците по време на обученията, както и доброто слухово възприятие на обясненията и корекциите към участниците по време на изпълнение на хората, танците или обичаите на фона на музика.
7. Подготовка и закупуване на лаптоп Проучване на пазара, съпоставяне на технически характеристики, цени и качество за осъществяване на подбора. За най-подходяща и мултифункционална система за озвучаване и обработка на материалите за целите на обученията се счита комбинацията от лаптоп с тонколони. Системата позволява, както осъществяване на добро озвучаване съобразено с нуждите на обучаващите се, така и съхранение, своевременна обработка и възможност за нагледно представяне на значителен обем материали, свързани с обученията.
8. Подготовка и закупуване на тонколони Проучване на пазара, съпоставяне на технически характеристики, цени и качество за осъществяване на подбора За извършване на обученията по всички предвидени фолклорни изкуства е необходимо възпроизвеждане на музика. Музикалното озвучаване е основен и задължителен елемент от обучението по народни хора, народни танци, народно пеене, пресъздаване на обичаи, народни инструменти. Системата лаптоп с тонколони е подходящ избор за озвучаване на обученията, защото осигурява добро звуково покритие и позволява оперирането с голям обем музикален материал.
9. Подготовка и закупуване на компакт дискове Проучване на пазара и сравняване на съдържанието на дисковете за извършване на подходящ избор. За провеждане на обученията по фолклорни изкуства е необходимо набавянето на първоначален музикален и песенен материал, които да служат за база и да бъдат използвани по време на заниманията
10. Подготовка и закупуване на музикални инструменти Проучване на пазара, съпоставяне на технически характеристики, цени и качество за осъществяване на подбора. В Работилницата за фолклорни изкуства е застъпено обучението по български народни инструменти. За практическото осъществяване на заниманията, както за преподавателите, така и за обучаващите се, е необходимо наличието на съответните музикални инструменти.
11. Подготовка и закупуване на реквизит Проучване на пазара, сравняване на предлаганите продукти, съпоставяне на цена/качество за извършване на подбора. Реквизитът е неразделна част от българския фолклор при пресъздаване на всички обичаи и танци. Той е важна основа за по-добро възприятие на фолклорния материал, по-живо представяне от участниците и постигане на автентичност при пресъздаване на българския фолклор.
12. Подготовка и наемане на репетитор по Български народни хора и танци Разгласяване на вакантното работно място сред незаетите специалисти и търсещи работа. Договаряне на условията на работа, изискванията на работното място и отговорностите на наетото лице с цел безпрепятствено и успешно протичане на работния процес.
Партньори
Партньори:  
Изпълнители:  
Финансова информация
Одобрен бюджет БФП: 19 279 BGN
Общ бюджет: 18 496 BGN
БФП: 18 496 BGN
Общо изплатени средства: 18 494 BGN
Източник на финансиране Верифицирани средства Валута
Безвъзмездна финансова помощ 18 496 BGN
Реално изплатени суми
Период Размер
2007 0 BGN
2008 0 BGN
2009 0 BGN
2010 0 BGN
2011 0 BGN
2012 0 BGN
2013 3 855 BGN
2014 14 639 BGN
2015 0 BGN
18 494 BGN
В т.ч. Финансиране от ЕС 15 721 BGN
Реално изплатени суми
Период Размер
2007 0 BGN
2008 0 BGN
2009 0 BGN
2010 0 BGN
2011 0 BGN
2012 0 BGN
2013 3 277 BGN
2014 12 444 BGN
2015 0 BGN
15 720 BGN
В т.ч. Национално финансиране 2 774 BGN
Реално изплатени суми
Период Размер
2007 0 BGN
2008 0 BGN
2009 0 BGN
2010 0 BGN
2011 0 BGN
2012 0 BGN
2013 578 BGN
2014 2 196 BGN
2015 0 BGN
2 774 BGN
Финансиране от бенефициента 0 BGN
Индикатори
Индикатор 1 брой новосъздадени предприятия, посредством инициативи за подкрепа на малкия бизнес
Индикатор 2 брой лица, заети в създадените предприятия 1 година след приключване на финансирането


Забележка:
Подчертан елемент от таблицата позволява показване на детайли при избирането му.
Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на оперативна програма „Техническа помощ”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския фонд за регионално развитие
ЕС
Европейски съюз