Оперативна програма: Всички
Район за планиране: Всички  
Обобщена информация
 

Идентификация
Номер на проект от ИСУН: BG051PO001-7.0.07-0191-C0001
Номер на проект: ---
Наименование: Бъди в час по репродуктивно здраве!
Бенефициент: Сдружение Зачатие
Източник на финансиране: ЕСФ ==> Оперативна програма "Развитие на човешките ресурси"
Дата на решение на договарящия орган: 15.02.2013
Начална дата: 04.04.2013
Дата на приключване: 01.04.2015
Статус: Прекратен
Място на изпълнение: На територията на ЕС
Описание
Описание на проекта: Проектът „Бъди в час по репродуктивно здраве!” има за цел да трансферира добри практики свързани с репродуктивното здраве на младите хора като част от процеса на тяхната социална интеграция.
Дейности: Дейност 1: Организация и управление на проекта Настоящата дейност е избрана с цел:  Осигуряване на успешно изпълнение на проекта и постигане на проектните цели;  Оптимизиране на използването на проектните ресурси;  Постигане на ефективна координация и комуникация с подизпълнители;  Осигуряване на прозрачност в управлението на проекта;  Осигуряване на добра отчетност и контрол върху изпълнението;
Дейност 2: Подготовка на тръжна документация и провеждане на процедури за избор на изпълнител Изпълнението на дейността ще гарантира прилагане на законовите разпоредби по отношение на възлагането на дейности на външни изпълнители. Настоящата дейност е избрана с цел:  Подготовка и провеждане на тръжни процедури за избор на изпълнител на дейностите, включени в проектното предложение;  Сключване на договори с избрани компании за извършване на външни услуги;  Осигуряване на ефективно изпълнение на предвидените дейности по проекта.
Дейност 3: Проучване на добри практики Реализацията на дейността ще допринесе за изпълнението на целта на процедурата за безвъзмездно финансиране като ще спомогне за подобряване на процеса на социална интеграция на младежите в риск в партньорство и координация с всички заинтересовани страни. Предвидените проучвания са пряко насочени да откроят новите елементи в сферата за всеки от партньорите по проекта, а изготвените на база резултатите от тях анализи да дефинират предложения за модели за трансфер на прилаганите практики в двете държави.
Дейност 4: Анализ на добри практики Предвидените за анализ теми са в пряка взаимовръзка и са подчинени на специфични цели на проекта. Изпълнението им допринася за постигането на заложените цели на проекта. Анализът на идентифицираните практики, инициативи и законодателства ще послужи като база за разработване, трансфер и организиране на дейности, свързани с репродуктивното здраве по нов, иновативен модел, взаимстван от по-добре развити в това отношение държави.
Дейност 5: Провеждане на обучения, включително посещения за обмяна на опит Целта на тази специфична дейност е да се проучи опита на партньора да поддържа широка доброволческа мрежа, чрез която осъществява основната си дейност, обучение на място на доброволци от Сдружение „Зачатие”, които да пренесат опита на партньора в България. Ще се създаде българо-гръцка партньорска мрежа, която мрежа ще работи по проблемите на репродуктивното здраве. Дейността създава условия за задълбочаване на сътрудничеството между партньорските организации и чрез запознаване с чуждия опит „на място” и обучение на експерти. В резултат от усвоения опит и обученията на място Сдружения „Зачатие” ще създаде нова структура и организация на поддържането на доброволческа мрежа, която да извършва основните дейности на организацията, което до момента е идентифицирана слаба страна на кандидата.
Дейност 6: Организиране и провеждане на work-shop с представители на заинтересованите организации в сферата на репродуктивното здраве в България и Гърция за дискутиране на основните предизвикателства и определяне на обхвата на проучването на формите Дейността има за цел да се сподели и разпространят иновативните резултати в прилаганите практики и политики, законодателства и инициативи, като по този начин ще се привнесе комплекс от иновативни елементи/подходи в работата на редица заинтересовани организации. В рамките дейността също така ще се направи публично обсъждане по проблема и ще се търси концепция с оглед на надграждането на съществуващите практики, което от своя страна също предлага добавена стойност в посока иновативност. Дейността ще предостави възможност на неограничен кръг експерти и организации, работещи в сферата на репродуктивното здраве и социалната интеграция на младежите в риск, както граждани, организации, фирми и др. в България и Гърция да черпят от опита на двете държави.
Дейност 7: Организиране и провеждане на образователна и информационна кампания, насочена към рискови социални групи и общности за повишаване на сексуална култура и подобряване на репродуктивното здраве „Бъди в час по репродуктивно здраве!” Да се проведе образователна и информационна кампания с цел да се информират и образоват младежите за основните понятия от репродуктивното им здраве и възможните рискове, които съществуват за него. Профилактиката и предпазването от заболявания, водещи до стерилитет, е в основата на общото подобряване на репродуктивното здраве на нацията. В голям брой от случаите, тези заболявания започват още в младежка възраст, свързани са с неправилен начин на живот, и дълго време остават неоткрити и нелекувани, като водят до сериозни усложнения и репродуктивни проблеми в бъдеще. Дейността на практика ще повиши обществената информираност, чрез реализиране на мерки , които в максимална степен да популяризират сексуалното и репродуктивно здраве и да разпространят и трансферират на иновативните резултати в прилаганите практики по отношение на репродуктивното здраве. По този начин проекта в максимална степен ще позволи на други заинтересовани организации и институции да ползват опита по проекта.
Дейност 8: Информация и публичност Изпълнението на дейността ще гарантира ефективно и ефикасно постигане на следните цели: • Широка информираност сред целевите групи за възможностите, които предоставя проектът; • Представяне на резултатите от проекта; • Информиране на жителите на София и Драма относно възможностите в популяризиране на сексуалното и репродуктивно здраве сред младите хора;
Дейност 9: Одит на проекта Настоящата дейност е избрана с цел:  Прозрачност на информацията при реализацията на проекта;  Съдействие и мониторинг на счетоводителя по проекта както при осчетоводяване на всички документи свързани с изпълнението на проекта, така и при изготвяне на текущите отчети към финансиращата организация;  Стриктно спазване на Закона за счетоводството и Международните счетоводни стандарти
Партньори
Партньори:
Сдружение на жените - Драма
Изпълнители:  
Финансова информация
Одобрен бюджет БФП: 284 456 BGN
Общ бюджет: 0 BGN
БФП: 0 BGN
Общо изплатени средства: 0 BGN
Източник на финансиране Верифицирани средства Валута
Безвъзмездна финансова помощ 0 BGN
Реално изплатени суми
Период Размер
2007 0 BGN
2008 0 BGN
2009 0 BGN
2010 0 BGN
2011 0 BGN
2012 0 BGN
2013 40 000 BGN
2014 - 40 000 BGN
2015 0 BGN
0 BGN
В т.ч. Финансиране от ЕС 0 BGN
Реално изплатени суми
Период Размер
2007 0 BGN
2008 0 BGN
2009 0 BGN
2010 0 BGN
2011 0 BGN
2012 0 BGN
2013 34 000 BGN
2014 - 34 000 BGN
2015 0 BGN
0 BGN
В т.ч. Национално финансиране 0 BGN
Реално изплатени суми
Период Размер
2007 0 BGN
2008 0 BGN
2009 0 BGN
2010 0 BGN
2011 0 BGN
2012 0 BGN
2013 6 000 BGN
2014 - 6 000 BGN
2015 0 BGN
0 BGN
Финансиране от бенефициента 0 BGN
Индикатори
Индикатор 1 Брой обменени нови практики, трансферирани добри практики и представени нови идеи пред партньорите
Индикатор 2 Брой организирани работни посещения и участници в посещението по проект 0191
Индикатор 3 Брой отпечатани наръчници по проек 0191
Индикатор 4 Организиран work-shop по проект 0191
Индикатор 5 Брой проведени информационни кампании в три града по проект 0191
Индикатор 6 Брой проведени пресконференции по проект 0191


Забележка:
Подчертан елемент от таблицата позволява показване на детайли при избирането му.
Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на оперативна програма „Техническа помощ”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския фонд за регионално развитие
ЕС
Европейски съюз