Оперативна програма: Всички
Район за планиране: Всички  
Обобщена информация
 

Идентификация
Номер на проект от ИСУН: BG051PO002-2.2.14-0026-C0001
Номер на проект: A13-22-26
Наименование: Повишаване квалификацията и придобиване на нови професионални умения и компетенции на служителите на Регионална здравна инспекция – Варна
Бенефициент: Регионална здравна инспекция – Варна
Източник на финансиране: ЕСФ ==> Оперативна програма "Административен капацитет"
Дата на решение на договарящия орган: 14.03.2014
Начална дата: 09.05.2014
Дата на приключване: 09.02.2015
Статус: Прекратен
Място на изпълнение: България
Описание
Описание на проекта: Укрепване на капацитета и повишаване на знанията, уменията и компетенциите на служителите в Регионална здравна инспекция – Варна за идентифициране и решаване на ключови проблеми в здравеопазването, реализирането на ефективни политики и постигане на по-ефективно и ефикасно изпълнение на служебните им задължения.
Дейности: Дейност 1. Сформиране на екип за управление на проекта 1.1 Учредяване на екип по проекта. Екипът ще реализира проектните дейности и ще се състои от следните членове: ръководител, координатор, счетоводител и технически сътрудник; 1.2 Разработване на длъжностни характеристики на членовете на екипа по проекта; 1.3. Подписване на граждански договори; 1.4. Събрание на екипа на проекта за обсъждане предстоящото изпълнение на дейностите по проекта и разпределени конрекретни задачи в съответствие с длъжностните характеристики; 1.5. Изготвяне на програма за реализиране на всяка дейност; 1.6. Актуализиране на плана за изпълнение на дейностите по проекта и разработване на подробен календарен план-график. 1.7.Изготвяне на вътрешни правила за мониторинг и оценка
Дейност 2. Провеждане на процедури за обществени поръчки Сформираният екип за управление на проекта ще съдейства за разработването на документации за провеждане на тръжни процедури, документациите за обществени поръчки и за провеждане на 2 процедури, съгласно ЗОП. 2.1.Изготвяне на документация за избор на изпълнител по дейностите за осигуряване на визуализация и публичност 2.2.Сключване на договор с изпълнител по дейностите за осигуряване на визуализация и публичност. 2.3.Изготвяне на документации за тръжни процедури по ЗОП и избор на изпълнител на дейностите за обучения извън каталога на ИПА. 2.4.Съгласуване на документациите за тръжни процедури с отдел АПФСО в РЗИ-Варна, УО на ОПАК и АОП. Одобрение, нанасяне на корекции. Провеждане на 2 тръжни процедури, подготовка на тръжни досиета и избор на 2 изпълнители.
Дейност 3. Организиране и провеждане на групови обучения от ИПА на служители, заемащи ръководни длъжности и на служители от общата и специализираната администрация на РЗИ-Варна Ръководните кадри и служителите от общата и специализираната администрация на РЗИ-Варна ще преминат обучителни курсове, предлагани от Института по публична администрация. Изборът на обучителните курсове е съобразен със специфичните задължения, които имат служителите на РЗИ-Варна, както и с работното време на държавната администрация.
Дейност 4. Провеждане на 1 двудневен семинар с участието на всички служители на РЗИ – Варна, наречен „Дни на диалога“ Ръководните органи на РЗИ Варна заедно със служителите ще участват в семинар, който ще има за цел да подобри диалога вътре в администрацията, както и с предсатвители на гражданското общество ангажирани с опазването на общественото здраве.
Дейност 5. Организиране и провеждане на еднодневен Обучителен семинар на тема: „Практически аспекти и ролята на ръководния екип на РЗИ Варна при управление на кризи” Ръководните органи на РЗИ Варна заедно със служителите ще участват в семинар, който ще има за цел да подобри комуникацията, работата и действията на администрацията при кризи.
Дейност 6. Организиране и провеждане на практическо обучение на тема „Медицинското осигуряване на населението при бедствия, аварии и катастрофи“ Ръководните органи на РЗИ Варна заедно със служителите ще участват в семинар, който ще има за цел да подобри комуникацията, работата и действията на администрацията по отношение на Медицинското осигуряване на населението, при бедстивия, аварии и катастрофи.
Дейност 7. Организиране и провеждане на практическо обучение по „Екипна ефективност” за служителите на РЗИ Варна Ръководните органи на РЗИ Варна заедно със служителите ще участват в семинар, който ще има за цел да подобри комуникацията, работата и действията на администрацията по отношение на Екипната ефективност.
Дейност 8. Организиране и провеждане на практическо обучение по „Работа със специфични групи граждани” за служителите на РЗИ Варна Ръководните органи на РЗИ Варна заедно със служителите ще участват в практическо обучение, който ще има за цел да подобри комуникацията, работата и действията на администрацията по отношение на Специфични групи граждани – уязвими групи, социално слаби, бежанци, лица със специален статут и др.
Дейност 9. Провеждане на общо и специализирано компютърно обучение на служителите на РЗИ-Варна Един курс Базово компютърно обучение и един курс специализирано компютърно обучение (презентации, фотошоп, коръл дроу и т.н.). Един курс за Специално компютърно обучение в областта на създаването на медицински географски карти и диаграми, които отразяват разпространението и/или динамиката на явление/заплаха върху конкретна територия. ГИС приложения.
Дейност 10. Провеждане на специализирано чуждоезиково обучение на служителите на РЗИ-Варна – базов и напреднал курс по английски и немски език Базов курс по англисйки език, един курс специализиран английски (медицински и специфични термини); Базов курс по немски език, един курс специализиран немски (медицински и спецуфични термини и т.н.)
Дейност 11. Дейности за информация и публичност Откриване на проекта с пресконференция за целите, дейностите и очакваните резултати от проекта; Изработване на 1 бр. банер, популяризиращ ОПАК и бюджетната линия Изработване на материали за публичност с логото и слогана на ОП “Административен капацитет” и ЕСФ и задължителния текст „Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Административен капацитет”, съфинансирана от Европейския съюз чрезЕвропейския социален фонд.”: Тази дейност включва: Публикации в регионални медии - 4 Пресконференции 2 Презентации 2 Информационна табела 1 Банер 1 Химикалки 300 Папки 300 Тефтери 200 Флашки 50 Чанти 100 Наръчник "РаЗчИтай на нас!" - на хартия 200 Наръчник "РаЗчИтай на нас!" - на CD 200 Анкетни карти 100
Партньори
Партньори:  
Изпълнители:  
Финансова информация
Одобрен бюджет БФП: 89 649 BGN
Общ бюджет: 0 BGN
БФП: 0 BGN
Общо изплатени средства: 0 BGN
Източник на финансиране Верифицирани средства Валута
Безвъзмездна финансова помощ 0 BGN
Реално изплатени суми
Период Размер
2007 0 BGN
2008 0 BGN
2009 0 BGN
2010 0 BGN
2011 0 BGN
2012 0 BGN
2013 0 BGN
2014 0 BGN
2015 0 BGN
0 BGN
В т.ч. Финансиране от ЕС 0 BGN
Реално изплатени суми
Период Размер
2007 0 BGN
2008 0 BGN
2009 0 BGN
2010 0 BGN
2011 0 BGN
2012 0 BGN
2013 0 BGN
2014 0 BGN
2015 0 BGN
0 BGN
В т.ч. Национално финансиране 0 BGN
Реално изплатени суми
Период Размер
2007 0 BGN
2008 0 BGN
2009 0 BGN
2010 0 BGN
2011 0 BGN
2012 0 BGN
2013 0 BGN
2014 0 BGN
2015 0 BGN
0 BGN
Финансиране от бенефициента 0 BGN
Индикатори
Индикатор 1 Общ брой на обучените служители в администрацията
Индикатор 2 (Д) По Дейност 1 - Брой експерти
Индикатор 3 (Д) По Дейност 1 - Брой сключени граждански договора
Индикатор 4 (Д) По Дейност 1 - Брой отчети
Индикатор 5 (Д) По Дейност 2 - Брой изготвени документи
Индикатор 6 (Д) По Дейност 2 - Брой проведени процедури
Индикатор 7 (Д) По Дейност 2 - Брой подписани договори
Индикатор 8 (Д) По Дейност 3 - Брой обучени служители, заемащи ръководни длъжности
Индикатор 9 (Д) По Дейност 3 - Брой обучени служители от общата и специализираната администранция
Индикатор 10 (Д) По Дейност 4 - Брой обучени служители, заемащи ръковдни длъжности
Индикатор 11 (Д) По Дейност 4 - Брой служители от общата и специализираната
Индикатор 12 (Д) Дейност 5 - Брой обучени служители, заемащи ръковдни длъжности
Индикатор 13 (Д) По Дейност 5 - Брой служители от общата и специализираната администрация
Индикатор 14 (Д) По Дейност 6 - Брой участвали служители на ръководна длъжност
Индикатор 15 (Д) По Дейност 6 - Брой участвали служители от общата и специализираната администрация
Индикатор 16 (Д) По Дейност 7 - Брой участвали служители на ръководна длъжност
Индикатор 17 (Д) По Дейност 7 - Брой участвали служители от общата и специализираната администрация
Индикатор 18 (Д) По Дейност 8 - Брой участвали служители на ръководна длъжност
Индикатор 19 (Д) По Дейност 8 - Брой участвали служители от общата и специализираната администрация
Индикатор 20 (Д) По Дейност 9 - Брой служители от общата и специализирана администрация, участвали на базов комшютърен курс
Индикатор 21 (Д) По Дейност - Брой служители от общата и специализирана администрация, участвали на специализиран комшютърен курс
Индикатор 22 (Д) По Дейност 10 - Брой участвали служители в базов курс по английски език
Индикатор 23 (Д) По Дейност 10 - Брой участвали служители в напреднал курс по анлийски език
Индикатор 24 (Д) По Дейност 10 - Брой участвали служители в базов курс по немски език
Индикатор 25 (Д) По Дейност 10 - Брой участващи служители в напреднал курс по немски език
Индикатор 26 (Д) По Дейност 11 - Брой публикации в регионални медии
Индикатор 27 (Д) По Дейност 11 - Брой проведени пресконференции
Индикатор 28 (Д) По Дейност 11 - Брой изработени презентации
Индикатор 29 (Д) По Дейност 11 - Брой избработена информационна табела
Индикатор 30 (Д) По Дейност 11 - Брой изработени банери
Индикатор 31 (Д) По Дейност 11 - Брой израаботени и разпорстранени информационн
Индикатор 32 (Д) По Дейност 11 - Брой изработени и разпространени на хартия наръчници
Индикатор 33 (Д) По Дейност 11 - Брой изработени и разпространени на CD наръчници
Индикатор 34 (Д) По Дейност 11 - Брой попълнени анкетни карти


Забележка:
Подчертан елемент от таблицата позволява показване на детайли при избирането му.
Проектът се осъществява с финансовата подкрепа на оперативна програма „Техническа помощ”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския фонд за регионално развитие
ЕС
Европейски съюз